ІІ семестр
2019-2020 н.рр.
Тема. Активний і пасивний запас лексики
Домашнє завдання: § 46 вивити;
Вправи 349,351 виконати;
розв'язувати тести ЗНО (варіант обираєте самі).
16.03.20
Тема.Розвиток мовлення.Публіцистичний стиль,сфера його використання,призначення, основні ознаки.Основні жанри публіцистичного стилю. Інтерв'ю
Домашнє завдання: § 46 вивити;
Вправи 349,351 виконати;
розв'язувати тести ЗНО (варіант обираєте самі).
17.03.20; 17.03.20
Тема.РМ. Замітка. Репортаж.
Тема. РЗМ. Замітка до газети
дискусійного характеру
Мета. Повторити стилі й типи мовлення. Ознайомити учнів з жанрами журналістики,
особливостями написання замітки дискусійного характеру та лексичними
особливостями даного жанру. Розвивати
творче мислення,цікавість до ЗМІ та дискусії, сприяти виявленню чіткої життєвої
позиції,а в майбутньому громадянської в суспільстві.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань
Обладнання. Таблиці,зразки текстів різних стилів,словники,презентаційні
матеріали
Перебіг уроку
- Організаційна частина.
Визначення емоційної готовності учнів до уроку.
« Мікрофон».Обмін побажаннями.
Вступне слово.
Ми живемо в інформаційному світі,
стрімкому й шаленому в павутині
Інтернету. Уже забуваємо,що таке листи,телеграми,а натомість ММS, SMS. Ми навчилися гортати сторінки в соціальних мережах і вкрай рідко беремо до
рук різні видання: газети,журнали, книги, не відчуваємо запах
свіжовидрукуваного паперу й чорнил. А ще зовсім недавно з нетерпінням у селі й
місті всі чекали листоношу,щоби прочитати новини у передових
статтях,репортажі,спортивні чи інші огляди, інтерв’ю, коментарі,гуморески,фейлетони.
Хоча,можливо,тема уроку теж старіє,але ми сьогодні станемо журналістами і
будемо готувати статтю-замітку.
2. Повідомлення теми
уроку,мети,завдань уроку і мотивація навчальної діяльності
Запис теми,повідомлення мети.
Бесіда
Що відомо вам про професію журналіста?
Презентація « Журналістика. ЗМІ»( можна замінити довідкою )
Опитування «Мікрофон» про очікувані результати від уроку.
- Актуалізація опорних знань.
Робота в парах
За таблицею «Стилі мовлення» діти повторюють
сферу вживання кожного,мовні засоби,ознаки.
Практична вправа
Прослухавши текст,з'ясувати його
приналежність до певного стилю, типу мовлення,озвучити ознаки, сферу
вживання,мовні засоби.
- Тканину листка утворюють клітини. У
них є видимі для ока людини зернятка хлорофілу. Вони поглинають енергію
Сонця і виробляють поживу для усієї рослини. Цей процес наз. фотосинтезом.
Це найважливіший процес на Землі за всі віки.
(Відповідь
:Науковий, підручник з біології,точність,послідовність,логічність,сухість
мовлення,абстрактність,тип мовлення - розповідь)
- Світ рослин – це перша аптека. Лікарські
трави застосовують у народній медицині здавна,але зараз вони на грані
знищення. Друзі! Кожен з нас несе відповідальність за долю зеленого друга.
Бережімо це багатство кольорів! Квіти і трави – це вбрання землі,то
обличчя людської гідності.
- Оголошення
9.03.2019 у приміщенні будинку культури відбудеться концертний звіт
художніх колективів.
Чекаємо охочих переглянути виступи о 19 годині.
- Початок березня. Сивий ранок стоїть
,ніби молоком облитий. Вчора і позавчора падав сніг,тепер пухнасті шапки
лежать на сосновому гіллі. Пташині пісні чи літають,чи сідають собі на
гіллі й душа мимоволі сама тягнеться до них,наче на світло.
- Перед уроками ми молимося. До якого
із стилів належать молитви,церковні тексти
- Дорогий воїне!
Я учень 4 класу Сокальської спецшколи. Мій братик Юрчик іде в перший клас. Він
розповів мені про свої бажання. Їх я хочу роповісти тобі.
Найперше бажання братика ,щоб татко повернувся додому з війни і жив з
нами,щоб не їхав більше на війну. Друге бажання – це аби закінчилася війна й
щоби не гинули люди. А третє,щоб настав спокій скрізь. Братик дуже добре
знає,що таке мир. Хочу признатися,що ці бажання не тільки мого братика Юрчика,а
всіх дітей.
Тож повертайся живим і з миром.
7 Творче конструювання. Скласти діалог « Розмова по телефону»
Який стиль?
Бесіда
1.Отож,які сфери обслуговує публіцистичний стиль?
2.Які видання знаєте?читаєте?
3. Мовні особливості стилю?
4.Чи розумієте значення слів,котрі чули на початку уроку : «новини у
передових статтях,репортажі,спортивні чи інші огляди, інтерв’ю,
коментарі,гуморески,фейлетони» ?
- Вивчення нового.
Ознайомлення з таблицею «Групи жанрів
журналістики»
Групи жанрів журналістики
Інформаційні
Аналітичні Художньо-публіцистичні
Замітка
коментар фейлетон
Інтерв’ю передова
стаття нарис
Репортаж огляд
Повторення.Замітка – жанр ,що стисло і виразно повідомляє про
конкретні факти,події,явища. (Що сталося? Коли? Де? )
Словникова робота Що таке дискусія?
Замітка
дискусійного характеру спонукає до роздумів,викликає бажання посперечатися.
Таких заміток у ЗМІ зараз дуже багато. Вони близькі за особливостями побудови
до коментаря (Чому?), тому взаємодіють. Тому запитання замітки дискусійного
характеру
Що сталося? Коли? Де? Чому?
Робота з підручником. Розгляд зразків заміток. Аналіз
текстів ( Повторення побудови роздуму)
- Узагальнення і систематизація знань.
Робота в групах
Створення власних заміток. Учні
об’єднуються в групи. Пригадують за допомогою таблиць роботу в групі.
Картка1.Група1
Створити текст
замітки « Домашня праця приносить радість», але чітко відобразити в ній
протилежні погляди.
Картка 2. Група 2. « Справжній друг - це
той,що не зрадить»
Картка3. Група3. « Діалектизми засмічують мову»
Презентація результатів роботи. Оцінки
- Підбиття підсумків уроку і пояснення домашнього завдання.
Бесіда:
1.Чи досягли мети уроку?
2.
Чи
отримали задоволення працюючи?
3.
Чи
відчули трудність журналістської професії?
4.
Чи
з'явилося бажання оволодіти нею?
Вдома
підготуйтесь до конкурсу заміток: « Книга чи комп’ютер?» Переможець матиме
змогу опублікувати замітку в газеті « Голос громади»
Домашнє завдання: Опрацювати конспект уроку;
Написати власні Замітку та Репортаж.
18.03.20
Тема. Навчальне тестування за темою "Лексикологія та фразеологія
РS. Вирішуєте тести ЗНО за відповідними темами ст 95-102, 103-107 (за новими збірниками )
23.03.20
Тема. Словотвір іменників на позначення назвжителів певного населеного пункту
Суфікси іменників для позначення назв жителів певного населеного
пункту та позначення назв осіб за професією
Суфікс
|
Приклад
|
Суфікси іменників для позначення назв жителів
певного населеного пункту
|
|
-анин, -янин
|
Село — сільчанин, Харків — харків’янин,
харків’янка
|
-ець, -єць
|
Канада — канадець, Бельгія — бельгієць
|
Суфікси іменників на позначення назв осіб за
професією, спеціальністю
|
|
-ар, -яр
|
Токар, маляр
|
-ач, -яч
|
Перекладач, сіяч
|
-ій
|
Водій
|
-іст, -ист
|
Танкіст, таксист
|
-ець
|
Продавець
|
-ник, -щик, -чик
|
Газівник, прапорщик, льотчик
|
-тель
|
Учитель
|
-альник
|
Прибиральник
|
Вправи на закріпленння:
Вправа
1. Утворіть іменники, що
означають належність до місця, нації.
Вінниця, Луганськ,
Тирасполь, Черкаси, Молдова, місто, Суми, хутір, Корея, Київ, Сирія, Крим,
гори, Львів, Афіни, Чилі, Донецьк, Феодосія, Німеччина.
Вправа
2. Поясніть зміст
прислів'їв та приказок. Знайдіть слова на позначення професії, з'ясуйте, яким
чином вони утворені.
1. В орача руки чорні, а
хліб білий. 2. І швець, і жнець, і на дуду грець. 3. Голод — найкращий кухар.
4. Без сокири не тесляр, без голки не кравець. 5. Купець — що стрілець:
необачного жде. 6. Тоді коваль кує, коли гаряче. 7. Кому що, а мельнику вітер.
8. З ткача не буде багача, а з швачки — багачки. 9. Кожний кравець на свою моду
крає (З народної творчості).
І-ІІ - вивчіть таблицю "Суфікси іменників для позначення назв жителів певного міста"; виконати вправи 1,2 на закріплення матеріалу;
ІІІ - вправа 368 (ст.256);
ІV - написати власне висловлення до ЗНО (тему обираєте самостійно).
24.03.20
Тема. Основні способи творення дієслів, прислівників. Складні, складноскорочені слова, способи їх творення
І. У
сучасній українській мові нові дієслова утворюються головним чином за рахунок
використання основ з інших частин мови. Для творення дієслів від основ
іменників, прикметників, числівників, займенників, прислівників, вигуків і
(рідше) службових слів використовуються суфікси -и-, -і-, -а- (-я), -ува-
(-юва-), -ка-, наприклад: щастя — щастити, свіжий — свіжити, вік —
вікувати, ледар — ледарювати, ох — охкати, ви — викати.
Від основи дієслів за допомогою суфіксів -а-, -ва-,
-ува-, -оува- творяться видові пари до префіксованих дієслів доконаного
виду: застелити — застеляти, збути — збувати, розмалювати —
розмальовувати.
Суфікс -ну-, поєднуючись із дієслівною основою,
утворює дієслово доконаного виду: стукати — стукнути, кричати — крикнути.
Цей суфікс виконує також і словотворчу роль, наприклад, у поєднанні з
прикметниковою основою: худий — худнути.
Суфікс -ону- має значення раптової діє: рубонути,
різонути.
Дієслова
можуть утворюватися від дієслівних основ за допомогою таких префіксів: в-,
у-, уві-, від- (віді-), ви-, до- (ді-), з- (зі-, із-, с-), за-, на-, над-
(наді-), об- (обі-), під-, пере-, по-, при-, про-, поза-, попід-, зне-, обез-,
недо-, напів-, а також префіксів іншомовного походження де- (дез-), дис-,
ре-: внести, урвати, увійти, віднести, відібрати, винести, донести, дібрати,
зшити, зігнути, списати, завісити, обізвати, піднести, недочувати, дописати;
демаскуватися, дезорієнтувати.
Приєднання різних
префіксів до безпрефіксального дієслова змінює його значення й розширює
кількість споріднених слів: відбудувати, вибудувати, добудувати, збудувати,
перебудувати, побудувати, прибудувати, розбудувати.
Вправи на закріплення матеріалу:
Вправа1. Утворіть від кожного слова дієслово префіксальним та
суфіксальним способом. Укажіть словотворчі засоби, які ви використали.
Інформація, ах, слюсар, сканування, сіль, я, малюнок,
обід, креслення, загартований, білий, зима, фотографія,
троє, перепис, гримати, захід, вболівальник, саджанець, горіння, регрес,
завойовник, друкований.
Вправа
2 .
Використовуючи префікси, утворіть дієслова з новим значенням чи відтінком у
значенні.
Цвісти,
спати, йти, жити, платити, правити, сіяти, нести, вчитися, дати, мріяти, мести,
радіти.
Вправа
3.
У наведених реченнях знайдіть дієслова, утворені префіксальним способом.
Позначте префікси.
1.
Нам випало, сину, досіяти і долюбить отецькеє поле — і стати нового початком (Б.
Олійник). 2. Хлопчик підійшов до них, але далі він побачив нешироку річечку і
синенькі проліски на березі (В. Іваненко). 3. Сонце, що встигло зсушити
вранішній туман, масляно заблискало на його спітнілому, стомленому, але
веселому обличчі (П. Панч). 4. В українській мові є двійнята-префікси, які
відіграють особливу роль. Так, коли сказати: попобігати, попопрацювати,
попоходити, попострибати і так далі — це, далебі, не те, що: побігати,
попрацювати, походити, пострибати (А. Матвієнко). 5. Словом можна вбити і
оживити, поранити і вилікувати, посіяти тривогу й безнадію і одухотворити,
розсіяти сумнів і засмутити, викликати посмішку і сльозу, породити віру в
людину і заронити зневіру, надихнути на працю і скувати сили душі (В.
Сухомлинський).
ІІ. У
давні періоди розвитку української мови прислівники утворювалися шляхом
переходу слів і словоформ з інших частин мови. Поступово змінювані слова стали
незмінюваними, і колишні закінчення іменних слів -и, -у, -ом, -є тепер
сприймаються як суфікси незмінюваних слів, як, наприклад, у прислівниках згори,
внизу, тишком, востаннє, надвоє.
Від іменників,
прикметників, числівників, займенників, прислівників утворилися нові
прислівники шляхом злиття цих частин мови з прийменниками, які стали в таких
словах префіксами: спідлоба, зроду, здалеку, замолоду, поодинці, передусім,
подекуди.
У сучасній українській мові прислівники творяться за
допомогою суфіксів -о, -е: дорогий — дорого, теплий — тепло, гарячий —
гаряче, байдужий — байдуже, а в деяких прислівниках виступає суфікс -чі: двічі,
тричі.
Можна
виділити ряд префіксів, які приєднуються до прислівників часу й місця:
від-,
до-, поза-, перед-, після-, по-: віднині, донині, дотепер, позаторік,
післязавтра, понікуди.
Прислівники
утворюються також за допомогою префіксів пре-, за-, не-: пречудово,
зашироко, нешвидко, негласно.
При
суфіксально-префіксальному словотворенні використовується префікс по-: по-новому,
по-братськи.
Вправа
4.У наведених прислівниках визначте суфікси та
префікси.
Напам’ять,
лагідно, по-своєму, позавчора, вночі, відтепер, ненароком, по-українському,
зрідка, добре, восени, уважніше, по-сусідськи, тричі, щодуху, зависоко, спершу.
Вправа 5.
Розкрийте дужки. Поясніть творення і
правопис прислівників.
1.
Потрапив між ворон — (по) воронячому каркай (Г. Тютюнник). 2. Дві стародавніх
столиці замаячило (в) далині на горбах (О. Довженко). 3. (Від) тоді минуло три
роки (О. Гончар). 4. Міна буває (на) двоє: або виміняв, або програв (Народна
творчість). 5. Вітри (з) розгону поламали скрипку (Л. Костенко). 6. Закинули
рибалки невод втретє (І. Нечуй-Левицький).
Вправа
6. Творче завдання. Складіть за поданою ситуацією
діалог, використовуючи наведені дієслова та прислівники.
►
Уявіть, що ви зустрілися з другом, якого давно не бачили. Він вас не впізнав.
Між вами відбулося непорозуміння.
Двічі,
розглядати, тикати, проковтнути, забути, погано, віднині.
І-ІІ - вивчіть теоретичний матеріал; виконати вправи 1,5 (письмово),2,4 (усно) на закріплення матеріалу;
ІІІ - вправа 3;опрацювати цю тему у збірниках ЗНО;
ІV-вправа 6.
24.03.20
Тема. РМ.Лінгвістичний аналіз текстів публіцистичного стилю. Роль суспільно-політичної лексики в жанрових публіцистичного стилю
Діти, ви маєте прекрасну можливість попрацювати зі збірниками ЗНО.
ст. 310-324 (за новим збірником)
Домашнє завдання:І-ІІ - вивчіть теоретичний матеріал ; опрацюйте тексти і розв'яжіть тестові завдання 1-20 на ст. 310-324 (у збірниках ЗНО);
ІІІ - ІV виконайте лінгвістичний аналіз тексту Б с. 329( у зошиті) ;
25.03.20
Тема. Рід і число іменників, їх стилістичні властивості. Відмінювання іменників (повторення)
Діти, ви маєте прекрасну можливість попрацювати зі збірниками ЗНО.
ст. 114-135 (за новим збірником)Домашнє завдання:
І-ІІ - вивчіть теоретичний матеріал ст. 114-115,119-125,132-133 ; розв'яжіть тестові завдання 1-78 на ст. 114-135 (у збірниках ЗНО);
ІІІ - ІV- напишіть зв'язне висловлення у форматі ЗНО(1 із 10 пропонованих варіантів, тему обираєте індивідуально) (у робочих зошитах).
Увага!!! Діти, для того, щоб ви відразу бачили результат своєї праці, роботи, які ви вже виконали, скидайте на мою електронну адресу. Я їх перевірятиму та оцінюватиму. dztetiana12@gmail.com
06.04.20
Тема. Ступені порівняння прикметників. Відмінювання прикметників.
Уважно розгляньте таблицю й повторіть правила!!!
Домашнє завдання:
І-ІІ - вивчіть теоретичний матеріал ст. 135-142 (нові збірники ЗНО) ; розв'яжіть тестові завдання 1-36 на ст. 135-144 (у збірниках ЗНО);
ІІІ - ІV- напишіть зв'язне висловлення у форматі ЗНО(1 із 10 пропонованих варіантів, тему обираєте індивідуально) (у робочих зошитах).
07.04.20
Тема. РМ. Реклама
ІІІ - ІV- Створити власну рекламу(тему обираєте самостійно).
Тема. Ступені порівняння прикметників. Відмінювання прикметників.
Уважно розгляньте таблицю й повторіть правила!!!
Вищий ступінь порівняння прикметників
|
|
Вищий ступінь
порівняння прикметників твориться звичайно за допомогою суфіксів -іш- або -ш-,
які додаються до основи перед закінченням: теплий — тепліший,
щирий — щиріший; молодий — молодший, дешевий — дешевший.
Іноді для цього використовують слова більш, менш: більш розвинений, менш світлочутливий. |
|
Cуфікс -іш-
|
У суфіксі -іш- завжди
пишемо і, твірна основа перед ним залишається незмінною: стрункий—стрункіший,
сухий — сухіший, свіжий — свіжіший, гарячий — гарячіший.
|
Cуфікс -ш-
|
При додаванні
суфікса -ш-:
а) суфікси твірної основи -к-, -ок- випадають: глибокий — глибший, солодкий — солодший; б) виникають близькі за звучанням звукосполуки [жч] (якщо твірна основа закінчується на г, з, ж) і [шч] (якщо твірна основа закінчується на с). Ці звукосполуки на письмі позначаються відповідно буквами жч і щ. Букву щ пишемо лише в трьох прикметниках: вищий, товщий (і товстіший), кращий. У семи прикметниках пишемо буквосполучення жч: тяжчий, важчий, ближчий, нижчий, вужчий, дужчий, дорожчий. |
Інші зміни звуків на
межі основи й суфікса -ш- на письмі не позначаються: короткий— [корочший],
але пишемо коротший; солодкий — [солоджший], але
пишемо солодший.
|
|
Утворені від вищого
ступеня прикметників нові слова (прикметники, прислівники, дієслова) повністю
зберігають їхні правописні особливості: вужчий — вужченький, вужче,
повужчати; товщий — товщенький, товще, товщати.
|
|
Якщо вищий ступінь
прикметника творимо за допомогою слів більш, менш, то прикметник
ставимо в звичайній формі: яскравий — більш яскравий (а не “більш яскравіший”), рішучий — менш рішучий (а не “менш рішучіший”).
|
|
Порівняння
приєднуються до прикметників вищого ступеня обов’язково за допомогою
слів ніж (таке порівняння виділяється комами), від,
за: сильніший за мене (а не “сильніший мене”); розумніший від інших;
кращий, ніж усі.
|
|
Найвищий ступінь порівняння прикметників
|
|
Просту форму найвищого
ступеня порівняння творимо від вищого за допомогою префіксів най-,: тепліший
— найтепліший, більш розвинений — найбільш
розвинений, спокійніша – найспокійніша, кращий – найкращий.
|
|
Для посилення при
формах найвищого ступеня прикметників вживаються частки що і як;
пишуться вони з прикметниками разом: щонайсильніший, щонайтепліший, якнайтепліший, якнайбільший, якнайшвидший.
|
|
Складену форму
найвищого ступеня порівняння прикметників утворюємо доданням слів найбільш,
найменш до звичайної форми якісного прикметника: найбільш зручна, найбільш стійкий, найменш приємний.
|
І-ІІ - вивчіть теоретичний матеріал ст. 135-142 (нові збірники ЗНО) ; розв'яжіть тестові завдання 1-36 на ст. 135-144 (у збірниках ЗНО);
ІІІ - ІV- напишіть зв'язне висловлення у форматі ЗНО(1 із 10 пропонованих варіантів, тему обираєте індивідуально) (у робочих зошитах).
Тема. РМ. Реклама
Сьогодні ми
з вами спробуємо створити свою рекламу.
Давайте поміркуємо, що таке реклама…
Добре, коли
на ринку конкуренція.
Товарів багато, вони
різні, та й ціни
не дуже високі. В умовах конкуренції жоден постачальник зайвого не запросить. З іншого
боку погано, коли
на ринку конкуренція.
Десятки сортів сиру,
сотні видів кефіру,
тисячі різновидів цукерок. Непроста це справа
- вибрати серед безлічі хороших товарів
який - то один.
Я зараз розповім вам одну
історію, яка сталася
давним - давно
у Франції з філософом Буриданом. Одного разу він
кинув на землю
недалеко один від одного дві однакові оберемки
сіна, поставив між
ними свого осла
і пішов.
А бідний осел стояв
між двома оберемками
сіна і не міг
вибрати, яку з'їсти
першою. Йшли години,
дні, а осел
все не міг на
що - то зважитися. Так і
помер з голоду поруч з їжею.
Звичайно, люди
розумніше нещасного осла, але для них часом вибір буває болісно важким. І ось ті ж фірми, які випускають
товари, стали всіляко
полегшувати людям вибір. Вони стали рекламувати
свій товар. Розповідати,
чим він відрізняється від товару конкурентів.
А тепер
спробуйте зробити висновок. Що ж таке реклама?
Запам'ятайте, реклама
не повинна обманювати, надавати неправдиву інформацію. Однак хвалити свій
товар, підкреслювати його хороші сторони ніхто
не забороняє.
Домашнє завдання:
І-ІІ - Прочитати конспект уроку, зробити висновок і сформулювати визначення, що таке реклама; 2020- 2021 н.р.
12.04.21
Тема. Розряди числівників за значенням, їх характеристика. Паралельне використання відмінкових форм числа(повторення)
Діти, оскільки ця тема детально розписана у ваших збірниках ЗНО, пропоную вам повторити теоретичний матеріал на ст.145-148,152-153,155(за новими збірниками).
Виконайте тестові завдання (кожна неправильна відповідь вартуватиме вам 0,5 б).
1. Числівниками є всі слова рядка
А три, третій, третина, троє
Б десять, десяток, десятеро, десята
В два, двійко, двоє, обидва
Г семеро, сімка, сьомий, сім
Д четверо, чотири, чверть, четверті
А три, третій, третина, троє
Б десять, десяток, десятеро, десята
В два, двійко, двоє, обидва
Г семеро, сімка, сьомий, сім
Д четверо, чотири, чверть, четверті
2. Допущено помилку у відмінюванні числівника
А п’ятдесяти двох
Б дев’яноста сьома
В на сімдесяти шести
Г двадцятьма чотирьома
Д дев’ятьомастами сорока
А п’ятдесяти двох
Б дев’яноста сьома
В на сімдесяти шести
Г двадцятьма чотирьома
Д дев’ятьомастами сорока
3. Допущено помилку у відмінюванні числівника
А шестидесяти семи
Б сорока вісьмома
В на двохстах п’яти
Г вісімдесятьма одним
Д чотириста дві
А шестидесяти семи
Б сорока вісьмома
В на двохстах п’яти
Г вісімдесятьма одним
Д чотириста дві
4. Правильною є відмінкова форма числівника
А п’ятидесяти шести
Б семистами трьома
В дев’яноста чотирьома
Г шістдесяти шести
Д (на) сороках п’ятьох
А п’ятидесяти шести
Б семистами трьома
В дев’яноста чотирьома
Г шістдесяти шести
Д (на) сороках п’ятьох
5. Правильною є відмінкова форма числівника
А сімдесяти трьох
Б п’ятьохсот сорока
В двадцяти двум
Г шестистами десятьма
Д трьохстам дев’яноста
А сімдесяти трьох
Б п’ятьохсот сорока
В двадцяти двум
Г шестистами десятьма
Д трьохстам дев’яноста
6. Правильною є відмінкова форма числівника
А двумстам тридцяти
Б тридцятьма вісьма
В стома десятьма
Г восьмидесятьом дев’ятьом
Д (на) чотиристах двадцятьох
А двумстам тридцяти
Б тридцятьма вісьма
В стома десятьма
Г восьмидесятьом дев’ятьом
Д (на) чотиристах двадцятьох
7. Правильною є відмінкова форма числівника
А ста сорока п’ятьма
Б сто сорок п’яти
В стам сорокам п’ятьом
Г стома сороками п’ятьома
Д (у) стах сорока п’ятьох
А ста сорока п’ятьма
Б сто сорок п’яти
В стам сорокам п’ятьом
Г стома сороками п’ятьома
Д (у) стах сорока п’ятьох
8. Правильною є відмінкова форма числівника
А двохстам п’ятдесяти шести
Б двомастами п’ятдесятьома шістьома
В двохсот п’ятдесяти шести
Г (у) двохстах п’ятдесятьох шестьох
Д двохста п’ятдесяти шести
А двохстам п’ятдесяти шести
Б двомастами п’ятдесятьома шістьома
В двохсот п’ятдесяти шести
Г (у) двохстах п’ятдесятьох шестьох
Д двохста п’ятдесяти шести
9. Правильною є відмінкова форма числівника
А ста сімдесяти чотирьом
Б ста семидесяти чотирьох
В ста сімдесятьома чотирьома
Г стома сімдесятьма чотирма
Д (у) стах сімдесятьох чотирьох
А ста сімдесяти чотирьом
Б ста семидесяти чотирьох
В ста сімдесятьома чотирьома
Г стома сімдесятьма чотирма
Д (у) стах сімдесятьох чотирьох
10. Правильною є відмінкова форма числівника
А трьохста шістдесяти двох
Б трьохсот шестидесяти двох
В трьомстам шістдесяти двом
Г трьомастома шістдесятьома двома
Д трьохстах шестидесятьох двох
А трьохста шістдесяти двох
Б трьохсот шестидесяти двох
В трьомстам шістдесяти двом
Г трьомастома шістдесятьома двома
Д трьохстах шестидесятьох двох
11. Правильною є відмінкова форма числівника
А чотириста вісімдесятьох п’яти
Б чотирьохсот восьмидесята двох
В чотирьомстам восьмидесяти двом
Г чотирьомастами вісімдесятьома двома
Д (у) чотирьохстах вісімдесяти двох
А чотириста вісімдесятьох п’яти
Б чотирьохсот восьмидесята двох
В чотирьомстам восьмидесяти двом
Г чотирьомастами вісімдесятьома двома
Д (у) чотирьохстах вісімдесяти двох
12. Правильною є відмінкова форма числівника
А п’ятиста дев’яноста семи
Б п’ятистам дев’яностам сімом
В п’ятьмастами дев’яноста сьома
Г п’ятьомастами дев’яностами сімома
Д п’ятьохстах дев’яноста сімох
А п’ятиста дев’яноста семи
Б п’ятистам дев’яностам сімом
В п’ятьмастами дев’яноста сьома
Г п’ятьомастами дев’яностами сімома
Д п’ятьохстах дев’яноста сімох
13. Правильною є відмінкова форма числівника
А семистами сорока п’ятьма
Б семистам сорокам п’ятьом
В сімохсот сорока п’яти
Г (у) семистах сорока п’яти
Д сімомстам сорока п’ятьом
А семистами сорока п’ятьма
Б семистам сорокам п’ятьом
В сімохсот сорока п’яти
Г (у) семистах сорока п’яти
Д сімомстам сорока п’ятьом
14. Правильною є відмінкова форма числівника
А вісімсот п’ятдесяти трьох
Б вісьмастами п’ятдесятьма трьома
В восьмисот п’ятидесяти трьох
Г вісьмомстам п’ятдесятьом трьом
Д восьмистах п’ятдесятьох трьох
А вісімсот п’ятдесяти трьох
Б вісьмастами п’ятдесятьма трьома
В восьмисот п’ятидесяти трьох
Г вісьмомстам п’ятдесятьом трьом
Д восьмистах п’ятдесятьох трьох
15. Правильною є відмінкова форма числівника
А дев’ятисот дев’яносто дев’ять
Б дев’ятьохсот дев’яноста дев’яти
В дев’ятистам дев’яностам дев’ятьом
Г дев’ятьмастами дев’яноста дев’ятьма
Д дев’ятьомстам дев’яноста дев’ятьом
А дев’ятисот дев’яносто дев’ять
Б дев’ятьохсот дев’яноста дев’яти
В дев’ятистам дев’яностам дев’ятьом
Г дев’ятьмастами дев’яноста дев’ятьма
Д дев’ятьомстам дев’яноста дев’ятьом
16. Закінчення -а має
іменник у рядку
А 2 квартал..
Б 3 товариш..
В 1,5 доб..
Г 0,5 ящик..
Д 4 район..
А 2 квартал..
Б 3 товариш..
В 1,5 доб..
Г 0,5 ящик..
Д 4 район..
17. Помилково узгоджено числівник з іменником у
словосполученні
А двадцять п’ять апельсинів
Б три з половиною алельсина
В двадцять два апельсини
Г дві треті апельсина
Д двадцять один апельсин
А двадцять п’ять апельсинів
Б три з половиною алельсина
В двадцять два апельсини
Г дві треті апельсина
Д двадцять один апельсин
18. Помилково узгоджено числівник з іменником у
словосполученні
А двадцять два абрикоси
Б чотири помідори
В півтора огірка
Г два з половиною банана
Д одна ціла і одна друга лимона
А двадцять два абрикоси
Б чотири помідори
В півтора огірка
Г два з половиною банана
Д одна ціла і одна друга лимона
19. Помилково узгоджено числівник з іменником у
словосполученні
А п’ятеро друзів
Б півтора аркуша
В півтораста гривень
Г вісім кілограмів
Д три професора
А п’ятеро друзів
Б півтора аркуша
В півтораста гривень
Г вісім кілограмів
Д три професора
20. Помилково узгоджено числівник з іменником у
словосполученні
А двоє разів
Б півтори доби
В одна третя сторінки
Г п’ять з половиною тонн
Д дві цілі і одна сьома метра
А двоє разів
Б півтори доби
В одна третя сторінки
Г п’ять з половиною тонн
Д дві цілі і одна сьома метра
21. Порушено граматичну норму на позначення часу в
рядку
А десять хвилин на третю
Б три години п’ять хвилин
В пів на дванадцяту
Г чверть до одинадцятої
Д двадцять по другій
А десять хвилин на третю
Б три години п’ять хвилин
В пів на дванадцяту
Г чверть до одинадцятої
Д двадцять по другій
22. Порушено граматичну норму на позначення часу в
рядку
А без п’ятнадцяти шоста
Б за п’ятнадцять шоста
В п’ятнадцять хвилин до шостої
Г чверть до шостої
Д сімнадцята година сорок п’ять хвилин
А без п’ятнадцяти шоста
Б за п’ятнадцять шоста
В п’ятнадцять хвилин до шостої
Г чверть до шостої
Д сімнадцята година сорок п’ять хвилин
23. Порушено граматичну норму на позначення часу в
рядку
А п’ять хвилин до восьмої
Б десять хвилин на дев’яту
В десять по восьмій
Г пів на восьму
Д вісім годин тридцять хвилин
А п’ять хвилин до восьмої
Б десять хвилин на дев’яту
В десять по восьмій
Г пів на восьму
Д вісім годин тридцять хвилин
24. Порушено граматичну норму на позначення часу в
рядку
А рівно одинадцята
Б п’ять хвилин після двох
В за двадцять сьома
Г чверть на третю
Д десять по першій
А рівно одинадцята
Б п’ять хвилин після двох
В за двадцять сьома
Г чверть на третю
Д десять по першій
25. Порушено граматичну норму на позначення часу в
рядку
А пів на дванадцяту
Б третя година десять хвилин
В двадцять хвилин сьомої
Г двадцять на десяту
Д п’ять хвилин по другій
А пів на дванадцяту
Б третя година десять хвилин
В двадцять хвилин сьомої
Г двадцять на десяту
Д п’ять хвилин по другій
26. Порушено граматичну норму на позначення часу в
рядку
А третя година п’ять хвилин
Б рівно шістнадцять
В чверть по дев’ятій
Г за двадцять третя
Д десять по четвертій
А третя година п’ять хвилин
Б рівно шістнадцять
В чверть по дев’ятій
Г за двадцять третя
Д десять по четвертій
27. Порушено граматичну норму на позначення часу в
рядку
А за двадцять десята
Б двадцять до десятої
В двадцять на десяту
Г без двадцяти десята
Д двадцять по десятій
А за двадцять десята
Б двадцять до десятої
В двадцять на десяту
Г без двадцяти десята
Д двадцять по десятій
28. Граматично правильна відповідь на запитання «Котра година?»
А рівно дванадцять
Б десять хвилин шостої
В без двадцяти десять
Г три години п’ят ь хвилин
Д десять хвилин по шостій
А рівно дванадцять
Б десять хвилин шостої
В без двадцяти десять
Г три години п’ят ь хвилин
Д десять хвилин по шостій
29. Граматично правильна відповідь на запитання «Котра година?»
А шість годин десять хвилин
Б за десять восьма
В одинадцять двадцять
Г без двадцяти перша
Д початок десятої
А шість годин десять хвилин
Б за десять восьма
В одинадцять двадцять
Г без двадцяти перша
Д початок десятої
30. Граматично правильна відповідь на запитання «Котра година?»
А чотири години п’ятнадцять хвилин
Б п’ятнадцять хвилин п’ятої
В шістнадцять п’ятнадцять
Г четверта година п’ятнадцять хвилин
Д п’ятнадцять хвилин після чотирьох
А чотири години п’ятнадцять хвилин
Б п’ятнадцять хвилин п’ятої
В шістнадцять п’ятнадцять
Г четверта година п’ятнадцять хвилин
Д п’ятнадцять хвилин після чотирьох
Домашнє завдання:
І-ІІ -Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО;
ІІІ - Розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 145-157). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
ІУ- Тести 1-30 виконуєте письмово у робочих зошитах(питання не переписуєте)
12.04.21
Тема. Відмінювання та правопис займенників(повторення)
1.
У яких рядках усі слова займенники?
А) ніхто, нічим, ніякий, нікуди,
ніскільки;
Б) весь, всякий, кожний, такий,
інший;
В) наш, свій, їхній, твій, його;
Г) деякий, хтось, декілька,
який-небудь, будь-що.
2.
У якому рядку всі займенники належать до одного семантичного ряду?
А) весь, сам, всякий, жоден, інший;
Б) той, отакий, цей, скільки,
такий;
В) їхній, будь-хто, твій, вони, ми;
Г) хтось, ніщо, ніякий, жоден,
ніскільки.
3.
У якому рядку всі займенники неозначені?
А) хтозна на чому, з будь-ким,
деким, ви, ваш;
Б) хто-небудь, будь на кому, бозна
з яким, комусь, щось;
В) той, себе, наш, всякий, деякий;
Г) інший, такий, твій, деякий, котрий.
4.
До поданих розрядів займенників доберіть відповідний рядок прикладів:
5.
У яких рядках усі займенники співвідносні з іменниками?
А) хто, що, який, чий, котрий,
скільки;
Б) я, ти, ми, ви, він, вона, воно,
вони;
В) мій, твій, ваш, наш, їхній, її,
його, їх;
Г) будь-хто, щось, хто-небудь,
ніщо, хтось;
6.
У яких рядках усі займенники співвідносні з прикметниками?
А) будь-який, котрийсь, чий-небудь,
казна-який;
Б) ніхто, ніщо, ніякий, нічий, ніскільки,
жоден;
В) весь, всякий, кожен, інший,
самий;
Г) мій, твій, ваш, наш, їхній, її,
його, їх.
7.
У яких рядках є займенники, співвідносні з числівниками?
А) хто, що, який, чий, котрий,
скільки;
Б) ніхто, ніщо, ніякий, нічий,
нікотрий;
В) хтось, щось, якийсь, чийсь,
котрийсь;
Г) мій, твій, ваш, наш, їхній.
8.
Знайдіть рядок, у якому всі займенники написані правильно:
А) де-на-кому, на чому-небудь,
де-кількох;
Б) будь-у-кого, казнащо, де в кого,
казна при кому;
В) будь на чому, що-небудь, ніким,
щось;
Г) на деяких, ні на якому, хто-сь,
де-хто.
9.
У якому з наведених рядків усі займенники не мають морфологічно вираженого роду
й числа?
А) весь, нічий, кожний, жоден,
дещо;
Б) будь-хто, себе, ніщо, хтось,
скільки;
В) інший, той, стільки, казна-що,
ми;
Г) який-небудь, воно, котрий, сам,
що-небудь.
10.
Вкажіть речення, в яких виділене слово є займенником:
А) Подякуємо мудрій природі за те, що потрібне вона зробила легким, а
важке потрібним (Епікур).
Б) Не все отрута, що неприємне на смак (Г.Сковорода).
В) Зла людина вважає, що всі люди схожі на неї (Грузинське
прислівя).
Г) Немає шедеврів, що загинули в забутті (Оноре де
Бальзак).
11.
Вкажіть речення, в яких виділений займенник виконує роль додатка.
А) Я вірю в силу, що добром лікує.
Б) Я тобі дарую себе, адже більше нічого не маю.
В) Я кожний день думаю про вечір першої зустрічі.
Г) По-моєму, Тарас надто суворий до
неї.
12. Вкажіть речення, в яких виділений займенник виконує роль присудка.
А) Мене ніхто не переконає змінити думку про вчинок подруги.
Б) Ти шукала розраду в мені.
В) Я сьогодні вирішила сміливо, що
буду твоєю і буду щаслива.
Г) Твоя душа вже не моя, чужої долі стежка.
Домашнє завдання:
І-ІІ -Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.157-160);
ІІІ - Розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 160-164). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
ІУ- Тести 1-12 виконуєте письмово у робочих зошитах(питання не переписуєте).
14.04.21.
Тема. Види, часи, способи дієслів. Особові, родові, числові форми дієслів, їх творення. Перехідні і неперехідні дієслова
(повторення)
Діти, для того, аби повторити цю тему пропоную вам переглянути деякі відеоуроки, сподіваюся, за допомогою них ви відновите у пам'яті цей матеріал.
У наступному відеоуроці ви більш детально пригадаєте все про дієвідміни:
завдання 2,3 зі зб. зовнішньго (для письмового виконання);
ІУ- Напишіть власне висловлення до ЗНО (тему обираєте самостійно).
14.04.21
Тема. РМ. Формування культури публіцистичного мовлення: способи привернення уваги, принципи побудови, засоби структурування тексту.
Тема. Види, часи, способи дієслів. Особові, родові, числові форми дієслів, їх творення. Перехідні і неперехідні дієслова
(повторення)
Діти, для того, аби повторити цю тему пропоную вам переглянути деякі відеоуроки, сподіваюся, за допомогою них ви відновите у пам'яті цей матеріал.
Домашнє завдання:
І-ІІ -Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.165-169,173-174);
ІІІ - Розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 169-179). У збірниках позначаєте правильні відповіді - звірте їх;завдання 2,3 зі зб. зовнішньго (для письмового виконання);
ІУ- Напишіть власне висловлення до ЗНО (тему обираєте самостійно).
14.04.21
Тема. РМ. Формування культури публіцистичного мовлення: способи привернення уваги, принципи побудови, засоби структурування тексту.
Тема. Аудіодиктант
Домашнє завдання: Напишіть 10 рекомендацій привернення уваги слухача;
напишіть аудіодиктант.
19.04.21
Тема.Творення та правопис дієприкметників. Дієприкметниковий зворот.
ІУ- Виконайте онлайн тестування №1:https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=3508627
(Дієприкметник 10 питань - за 10 хвилин);
Домашнє завдання: Напишіть 10 рекомендацій привернення уваги слухача;
напишіть аудіодиктант.
19.04.21
Тема.Творення та правопис дієприкметників. Дієприкметниковий зворот.
Домашнє завдання:
І-ІІ - Уважно перегляньте запропоновані відеоуроки.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.179-182);
ІІІ - Розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 182-186). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.179-182);
ІУ- Виконайте онлайн тестування №1:https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=3508627
(Дієприкметник 10 питань - за 10 хвилин);
Виконайте онлайн тестування №2: https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=5002375
(Дієслово 20 питань - за 20 хвилин).
Онлайн тести пройти обов'язково!!!
19.04.21
Тема.Творення та правопис дієприслівників. Дієприслівниковий зворот.
Діти, аби віднивити в пам'яті все, що ви знаєте про дієприслівник і дієприслівниковий зворот, пропоную вам переглянути відеоурок:
ІУ- Виконайте онлайн тестування №1 : https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=6605204
Тема.Творення та правопис дієприслівників. Дієприслівниковий зворот.
Діти, аби віднивити в пам'яті все, що ви знаєте про дієприслівник і дієприслівниковий зворот, пропоную вам переглянути відеоурок:
Домашнє завдання:
І-ІІ - Уважно перегляньте відеоурок.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.187-188);
ІІІ - Розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 188-192). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.187-188);
ІУ- Виконайте онлайн тестування №1 : https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=6605204
(дієприслівник 10 питань - за 10 хвилин);
Виконайте онлайн тестування №2: https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=6470018
(займенник 24 тести - за 24 хвилини).
Онлайн тести пройти обов'язково!!! Пам'ятайте: ЗНО вже близько!!!
21.04.21, 21.04 21.
Тема. Морфологічні типи прислівників. Ступені порівняння прислівників.
Правопис прислівників і прислівникових сполучень
Щоб пригадати ступені порівняння прислівників, перегляньте:
Щоб відновити в пам'яті правопис прислівників, подивіться:
Діти, сподіваюся вам ця інформація була корисною.
ІУ-. Пройти онлайн тест №1:
21.04.21, 21.04 21.
Тема. Морфологічні типи прислівників. Ступені порівняння прислівників.
Правопис прислівників і прислівникових сполучень
Щоб пригадати ступені порівняння прислівників, перегляньте:
Щоб відновити в пам'яті правопис прислівників, подивіться:
Домашнє завдання:
І-ІІ - Уважно перегляньте відеоуроки.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.192-194);
ІІІ - Розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 195-198). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.192-194);
ІУ-. Пройти онлайн тест №1:
https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=4114070 (ступені порівняння прислівників);
Пройти онлайн тест №2: https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=1197421 (правопис пислівників).
Онлайн тести пройти обов'язково!!!
27.04.20.
Тема.Правопис складних прийменників. Перехід повнозначних слів у прийменники(повторення)
Щоб пригадати все, що ви знаєте про прийменник перегляньте відео:
Повтооріть і виконайте завдання:
Прийменник - частина мови, яка виражає
залежність одного повнозначного слова від іншого у словосполученні).
Прийменник
вживається тільки з непрямими відмінками іменників,
займенників і числівників: в Андрія, до мене, по
десять.
Найменше
прийменників уживається в Д.в.: навздогін
вітру, назустріч долі, наперекір труднощам.
ЗА БУДОВОЮ ПОДІЛЯЮТЬСЯ НА:
Прості Складні Складені
З, за, до, через, у(в), на, (утворені поєднанням
(утворені від
про, під, над, по, при, простих прийменників) кількох слів)
перед, між, проти, до, понад, попід, посеред, поруч з, незалежно
від, без, о, серед, крізь, задля,поміж, з-над, від, у зв′язку з,
коло, край, поруч, із-за, з-за, з-поміж... незважаючи на,
близько, кінець, мимо
згідно з, відповідно
до, з метою...
Завдання
1. Знайти у реченнях прийменники. Визначити прийменники прості, складні та
складені, вказати відмінок.
Після
дощу сонце засяє. Коло води ходячи, намокнеш. Поля попід небом прослалися
безкраї. Хто часто в дорозі, був під возом і на возі. З метою заохочення членів
драматичного гуртка наказую преміювати їх поїздкою до Львова. Працює за одного,
а їсть за трьох. З вогнем не жартуй, а воді не вір. На долоні волос не виросте.
Незважаючи на дощик, зустрічаємося на площі. Бережи час, бо його за гроші не
купиш. Із-за церковних білих стін луна високий чистий дзвін.
НАПИСАННЯ ПРИЙМЕННИКІВ
Запам'ятати!
Складні прийменники пишуться разом.
Складні
прийменники з першою частиною з-, із- пишуться через дефіс.
Завдання 2. Розкрити дужки.
З(за), з(над), з(поза), із(за), за(для), по(за), по(серед),
з(поміж), з(понад), по(між), з(поміж), по(над),
із(під), з(перед), зі(мною), з(ним), піді(мною),
у(нього), зі(сходу).
ВЖИВАННЯ ПРИЙМЕННИКІВ З, ІЗ, ЗІ
Прийменник З
1. Перед словом, що починається на голосний: «Пустунчик повернувся з Америки».
2. Перед приголосним (окрім с і ш): «Моя подруга – з Херсона».
АЛЕ: «Сьогодні я раніше повернувся зі школи».
Прийменник ІЗ
Коли одне слово закінчується на приголосний, а інше —
починається (переважно на з, с, ц, ч, ш, щ ):
«Пустунчик дістав із шафи нову книгу»; «Який він із себе — той слон?».
Прийменник ЗІ
Перед сполученням приголосних, серед яких є з, с, ц, ч, ш, щ: «Слоник Пустунчик мріє
зустрітися зі збірною
України з футболу»; «Маринка ретельно прибрала крихти зі столу».
Завдання 3. Вибрати із дужок потрібний
прийменник.
(З,
зі, із) снігу каші не звариш. У вовки (з, зі, із) кобилячим хвостом не сунься.
Спав мені камінь (з, зі, із) серця. Носиться, як баба (з, зі, із) ступою. Птах
(з, зі, із) своїх крил податку не вимагає. Розкіш приходить (з, зі, із) смаком,
а виходить (з, зі, із) болем. Поруч (з,
зі, із) справжнім майстром тремтять халтурники. Ми до них (з, зі, із) серцем, а
вони до нас (з, зі, із) перцем.
ЗАПАМ′ЯТАТИ!
Прийменники
Квіти навколо хати,
близько другої години,
близько сотні,
був поруч з
ним,
поруч хаток,
сидить кінець столу,
стоїть край села, почекай коло хвіртки
|
Інші частини мови
ПРИСЛІВНИКИ
Подивилася навколо,
стояли поруч,
підійшли близько
ІМЕННИКИ
Широке коло,
щасливий кінець,
далекий край
|
Завдання 4. Визначити, якими частинами мови
є виділені слова.
Козаки
стали в коло, і після третього гуку
литавр показалася старшина з клейнодами. Коло
річки, коло броду два голуби пили
воду.Степи простяглися широкі. Степи простяглися накруг. Навкруг мене
небо, степ, Дніпро старий.Покидала рідний край
і сумну співала: «Не потрібно через край!
А по вінця – мало!» Чого ж то зібралися ті люди край брами?
Завдання 5. Відредагувати словосполучення і речення.
Ходити по хатам. Зошит по українській мові. Знання по фізиці. Діяти по
правилах. Перший урок починається у вісім годин тридцять хвилин. Моя сестра по
фаху лікар. Я ходив в магазин. Учень пропустив три дні по хворобі. Ми говорили
за нашого улюбленого футболіста. Два раза в
тиждень. Сміятися над собою. Говорити по-українськи. Їхати по вулиці.
Сталося із-за необережності. Перетворюватися в пар. Стояти у входу.
Прийти в час ночі. Турбуватись о мамі. Оплата по домовленості. У двох кроках.
Домашнє завдання:
І-ІІ - Уважно перегляньте відеоурок.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.199-200);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 200-202). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
ІІІ - Виконати завдання 1,3 (усно), 2,4,5 (письмово) із конспекта уроку.Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.199-200);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 200-202). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
28.04.20.
Тема.Правопис сполучників. Перехід повнозначних слів у сполучники (повторення)
Діти, пропоную вам переглянути відеоурок, щоб пригадати те, що вам вже відомо про сполучник:
Домашнє завдання:
І-ІІ - Уважно перегляньте відеоурок.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.203-204);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 205-206). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
ІІІ-ІУ- Виконати тести фотозвіт(скрін) надіслати для звітності .Перейдіть за посиланням, щоб виконати онлайн-тести.
28.04.20.
Тема.РМ. Відгук про твір мистецтва в публіцистичному стилі
Види
мистецтва: література, живопис, музика, театр,
скульптура, хореографія, кінематографія, архітектура, декоративне мистецтво та
ін. Кожен із них відтворює навколишній
світ різними засобами: література за допомогою слова, музика — звуку,
танець — руху і т. ін.
Відгук — текст, у
якому наводиться оцінка прочитаного, почутого, побаченого, висловлено ставлення
автора до нього. Мовленнєве оформлення відгуку залежить від ситуації мовлення
(адресата, мети). Головна ознака відгуку — оцінність висловлювання. Мета
відгуку — розповісти особисті враження про прочитане, побачене, почуте.
Навіщо
складати відгук? (відгуки складаються у невимушеному
усному спілкуванні – під час глядацьких або читацьких конференцій, на
презентаціях. Але відгук може бути оприлюднений і в засобах масової інформації,
тоді йдеться про відповідний жанр публіцистики).
Слова, які
можна використати: Особливо цікаво ... , дуже вразило ... , на жаль, автор ... ,
стверджується думка ... , основна думка розкривається ... , автор вдало ... ,
особливо запам’яталося ... , картина вразила ... , одержав визнання ... ,
глядачу здається ... , на наш погляд, ... , у творі ставиться така важлива
проблема ... , на жаль, герой ... .
У публіцистичному стилі
об’єднуються функція впливу (агітації та пропаганди) й інформативна функція.
Особливості: широке використання багатозначності слова, використання
емоційно-експресивної лексики, неологізмів, лексики і фразеології інших стилів
(навіть розмовного), використання засобів стилістичного синтаксису (риторичні
питання, повтори, інверсія, паралелізм побудови та ін. Публіцистичний твір
характеризується точністю, послідовністю викладення думок, логічністю, а також
виразністю, емоційним забарвленням. Відгук нагадує відкритий ліричний лист.
Його тон — щирий та дружній. Обов’язковим є стриманість, тактовність. Як кожен
газетний жанр, відгук повинен бути стислим. Важливе значення має заголовок, у
якому відбито тему або основну думку.
Орієнтовний план
1. Мій улюблений
художник/композитор/режисер.
2. Найбільш відома картина/твір.
Історія створення. Тема.
3. Опис картини/твору.
4. Які кольори використовує
художник? Чому?
5. Мої враження від
картини/твору.
6. Які думки пробуджує ця
картина/твір? Загальний висновок щодо ідейного змісту та естетичності твору.
Домашнє завдання:
І-ІІ - Опрацювати конспект уроку.
ІІІ-ІУ- Написати відгук про твір мистецтва, використавши орієнтовний план.
29.04.20.
Тема. Групи часток за значенням і вживанням. Правопис заперечних часток
Домашнє завдання:
І-ІІ - Уважно перегляньте відеоурок.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.206-207);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 209-210). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.206-207);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 209-210). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
ІІІ - Виконати тестування(фотозвіт(скрін) надіслати на мою електронну адресу).
04.05.20.
Тема.Вигук. Естетична цінність вигуків та звуконаслідувань
Діти, повторіть теоретичний матеріал із збірників ЗНО
ст. 208 та виконайте тест .
Домашнє завдання:
І-ІІ - Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.208);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 211-213- загальна морфологія). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
ІІІ - Виконати тестування(фотозвіт(скрін) надіслати на мою електронну адресу).
05.05.20, 05.05.20.
Тема. Контрольний твір-роздум дискусійного характеру в публіцистичному стилі
Пропоновані теми:
1.”У чому щастя людини?”
2.”Життя людини – найбільша цінність.”
2.”Життя людини – найбільша цінність.”
МОВНІ ОЗНАКИ ПУБЛІЦИСТИЧНОГО СТИЛЮ
§ - вживання слів у переносному значенні
§ - емоційно забарвлені слова
§ - багато розмовних фразеологізмів
§ -використовується прийом протиставлення
§ - питальні речення
§ - метафори (уособлення).
Домашнє завдання:
Опрацюйте конспект уроку, візьміть до уваги опорні схеми. Оберіть тему і напишіть твір.
05.05.20
Тема. Типи зв'язку у словосплученні.
Тире між підметомі присудком (повторення)
Для повторення теми розгляньте пропоновані схеми:
Аби відновити в пам'яті тему: "Тире між підметом і присудком", уважно перегляньте відеоурок:
Домашнє завдання:
Тире між підметомі присудком (повторення)
Для повторення теми розгляньте пропоновані схеми:
І-ІІ - Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.214-215);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 215-217). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
ІІІ - Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.271-272);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 273-276). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
Письмово виконуєте завдання 2 (ст.273), завдання 2 (ст.215) зі збірників ЗНО.
Письмово виконуєте завдання 2 (ст.273), завдання 2 (ст.215) зі збірників ЗНО.
12.05.20, 12.05.20.
Тема. Складні випадки кваліфікації другорядних членів речення. Односкладні і неповні речення
Спочатку повторимо, які є головні і другорядні члени речення, для цього пропоную переглянути відеоурок:
На закріплення виконайте вправи:
Спочатку повторимо, які є головні і другорядні члени речення, для цього пропоную переглянути відеоурок:
1. Лінгвістичне
дослідження-трансформація
Прочитайте словосполучення, зробіть висновки, як
відрізнити родовий відмінок неузгодженого означення й непрямий додаток у
родовому відмінку.
Неузгоджене означення
|
Додаток
|
Сік із
яблука – яблучний сік
|
Повернення
сина – син повернувся
|
Картина
(чия?) художника
|
Чекання ( віддієслівний іменник) автобуса
|
Зошит із
алгебри, чоловік в окулярах
|
|
Блокнот
для записів – блокнот, у якому записують; блокнот, призначений для записів
|
Перетворіть неузгоджені означення на узгоджені,
уведіть кожну пару в речення.
Прикраси із
золота, вулиці міста, цвіт яблуні, дорога до Києва, робітник без досвіду, план
на рік, чоловік п’ятдесяти років, пам'ять людини.
Правопис прикладок
Дефіс
|
Лапки
|
Родове
– видове поняття
|
Умовні
власні назви підприємств, установ, творів мистецтва, журналів, газет,
пароплавів і т. ін. )
|
Власна
– загальна назва
|
|
Загальна
– загальна назва (прикладки, які характеризують предмет за якісними ознаками, за віком, за
національністю, за місцем проживання, за фахом)
|
2. Розподільне
письмо
Зніміть риску, розподіливши лексеми у дві колонки:
«окремо» і «через дефіс».
Студент/білорус,
станція/Калинівка, пароплав/гігант, змія/стріла, трава/деревій,
Сєвєродонецьк/місто, лікар/терапевт, красуня /Олена, Онищенко/льотчик,
квітка/нарцис, народи/брати, готель/»Україна», одуд/птах, місто/герой,
Сянцзян/ріка, ріка/Дніпро, риба/окунь, ягода/малина.
Ключ.
Підкресліть другу літеру в колонці, де прикладки написані через дефіс, і
прочитаєте продовження прислів’я «Де є життя, …» .
Перейдімо до 2 підтеми :"Односкладні і неповні речення". Спочатку пригадаємо, що таке односкладні речення:
Наступне,на що варто звернути увагу - повне і неповне речення:
На закріплення виконайте онлайн-тести:"Односкладні речення. Повні й неповні речення"
Домашнє завдання 1:
І-ІІ - Уважно перегляньте відеоурок.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.221-222);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 223-226). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.221-222);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 223-226). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
ІІІ - Виконати завдання 1,2 із конспекта уроку.
Домашнє завдання 2:
І-ІІ - Уважно перегляньте відеоуроки.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.232-233);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 233-235). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.232-233);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 233-235). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
ІІІ - ІУ - Виконати тестування(фотозвіт(скрін) надіслати на мою електронну адресу).
13.05.20.
Тема. Однорідні члени речення
Діти, для початку повторіть, все, що ви знаєте про однорідні члени речення. Для цього пропоную вам переглянути відеоурок:
Домашнє завдання:
Діти, для початку повторіть, все, що ви знаєте про однорідні члени речення. Для цього пропоную вам переглянути відеоурок:
І-ІІ - Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.236-238);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 238-242). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
ІІІ - Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.243);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 244-246). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
ІУ - пройдіть онлайн-тестування: "Однорідні члени речення"
ІУ - пройдіть онлайн-тестування: "Однорідні члени речення"
18.05.20.
Тема. Речення із внесеннями (звертаннями, вставними словами)
Домашнє завдання:
Діти, повторимо звертання та вставні слова, переглянувши відеоурок:
І-ІІІ - Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.263-264,269);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 265-268, 269-271). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
ІУ - пройдіть онлайн-тестування: "Звертання та вставні слова"
ІУ - пройдіть онлайн-тестування: "Звертання та вставні слова"
19.05.20, 19.05.20.
Тема. РМ. Редагування тексту. Українська епістолярна спадщина -невичерпне джерело для вивчення життєвого і творчого шляху письменника. Епістолярний етикет - невід'ємний складник української мовленнєвої культури
Тема. РМ. Редагування тексту. Українська епістолярна спадщина -невичерпне джерело для вивчення життєвого і творчого шляху письменника. Епістолярний етикет - невід'ємний складник української мовленнєвої культури
До епістолярного стилю належить різного роду листи. Те як ми вміємо писати
листи з дотриманням певних правил є епістолярним етикетом.
З появою Інтернету
написання поштових листів відійшло на другий план. Адже оперативна передача
інформації є значно зручнішою, а інколи просто життєвою необхідністю. Проте не
слід забувати, що написаний власноруч лист - це свого роду опис особи, її
почерк, її характер, відображення її життєвого стилю і уподобань.
За змістом листи бувають: ділові,
дружні, любовні, листи-відповіді, листи-вітання, листи-співчуття... Стиль та
форма написання кожного листа мусять бути ввічливі, засвідчувати нашу особисту
культуру і пошану до адресата. Коли ми пишемо листи рукою, то слід брати
акуратний чистий папір, це може бути спеціальний поштовий папір. Навіть якщо це
аркуш із зошита, він повинен бути акуратно вирізаним і рівненьким. Угорі справа
слід писати дату написання листа. Далі йде звертання до адресата і власне зміст
самого листа. Писати необхідно згідно з правописом, чітко і грамотно, нечіткий
чи неграмотний лист свідчить про неуцтво особи, що його пише. Лист є
відображенням інтелекту тієї чи іншої людини. Починаючи листа, слід відступити
2-3 см від дати, залишаючи зліва абзац. У звертанні засвідчується ставлення до
людини - повага, любов, службова залежність чи офіційність. Прикладами початку
листа можуть бути такі: Високоповажний пане Консул! Вельмишановний пане Професоре!
Високопреподобний Отче Докторе! Шановна Редакціє! Дорогий друже Андрію! Мої
дорогі батьки! Рідненька матусю! Моя люба сестричко! Мій незабутній друже!
Після цього слід
торкнутися причини, що спонукала до написання листа. Якщо це лист-відповідь, то
обов'язково слід подякувати за листа, а лише після цього давати відповідь.
Треба пам'ятати, що в листах необхідно писати з великої літери всі особові й
присвійні займенники, що стосуються особи адресата, отже, слова Ти, Ви, Тебе,
Тобі, Вам, Вас, Твій, Ваш, з Вами тощо, а також іменники, що є назвами
найближчої родини адресата: "Ваша Мама", "Як здоров'я Твоєї
Дружини?"... Якщо ви затрималися з відповіддю, то слід обов'язково
вибачитися, можливо, пояснивши причину затримки, та лише після цього приступити
до основного змісту листа.
Якщо це лист до добре знайомих, товаришів, то
найперше запитуємо про справи адресата, цікавимося його здоров'ям, здоров'ям
найближчих, його працею й успіхами, а тоді вже повідомляємо і про себе з
належною скромністю, але не забуваючи обов'язково підкреслити також і свої
заслуги та здобутки. Слід подумати також, що саме було б цікаво і потрібно
знати адресатові з того, що ви можете розповісти.
Лист - це відображення ставлення до людини, тому
листи до старших - батьків, учителів, наставників повинні бути проникнуті
глибокою повагою, любов'ю та вдячністю. У жодному разі не можна тут допускати
фамільярності. Адже слово має надзвичайну силу.
Ділові листи - це листи, що надсилаються переважно у
якісь установи, організації, представництва, органи управління тощо. Вони
повинні бути конкретні, лаконічні, максимально чітко висловлювати суть справи і
причину написання (клопотання, запит тощо).
Що стосується листів до коханих, то тут є великий
простір для найкращих слів, фантазій, мрій та побажань. Від однієї фрази у
такому листі може залежати все життя. Ці листи є виявом дуже особистих
почуттів, тому слід пам'ятати про те, що вони повинні потрапити саме в ті руки,
в які ви їх надсилаєте.
Гарно написаний лист є виявом загального рівня
освіченості та культури особи, яка його написала. Відповіді на листи слід
давати відразу ж або максимум у термін до двох тижнів.
Домашнє завдання:
І-ІІ - Опрацювати конспект уроку (усно);
ІІІ -ІУ- Написати листа, дотримуючись правил епістолярного етикету (обсяг 1 -1.5 сторінки).
20.05.20.
Тема. Скадне речення, види складних речень. Складносурядне речення. Розділові знаки в ССР
Повторіть ССР, переглянувши відеоурок:
ІІІ - ІУ - Виконати тестування"Складносурядне речення"(фотозвіт(скрін) надіслати на мою електронну адресу).
25.05.20,25.05.20.
Тема. Складнопідрядне речення. Розділові знаки в СПР. Безсполучникове складне речення. Розділові знаки в безсполучниковому складному реченні
Діти, повторіть розділ "Складнопідрядне речення", переглянувши відеоурок:
Перейдімо до безсполучникового складног речення, для початку пригадайте, те що ви вже знаєте, переглянувши відеоурок:
ІІІ - ІУ - Виконати тестування №1"Складнопідрядне речення (теорія)" , Тестування №2 "Безсполучникове складне речення"(фотозвіт(скрін) надіслати на мою електронну адресу).
26.05.20,26.05.20.
Тема. Пряма і непряма мова. Діалог. Цитата. Епіграф
Повторимо пряму й непряму мову, переглянувши відеоурок:
ІІІ - ІУ - Виконати тестування: "Пряма й непряма мова, діалог"(фотозвіт(скрін) надіслати на мою електронну адресу).
ІІІ -ІУ- Написати листа, дотримуючись правил епістолярного етикету (обсяг 1 -1.5 сторінки).
20.05.20.
Тема. Скадне речення, види складних речень. Складносурядне речення. Розділові знаки в ССР
Повторіть ССР, переглянувши відеоурок:
Домашнє завдання :
І-ІІ - Уважно перегляньте відеоурок.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.277-278);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 278-283). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.277-278);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 278-283). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
25.05.20,25.05.20.
Тема. Складнопідрядне речення. Розділові знаки в СПР. Безсполучникове складне речення. Розділові знаки в безсполучниковому складному реченні
Діти, повторіть розділ "Складнопідрядне речення", переглянувши відеоурок:
Домашнє завдання :
І-ІІ - Уважно перегляньте відеоуроки.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.284-286, 297);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 286-296, 298-301). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.284-286, 297);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 286-296, 298-301). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
26.05.20,26.05.20.
Тема. Пряма і непряма мова. Діалог. Цитата. Епіграф
Повторимо пряму й непряму мову, переглянувши відеоурок:
Повторимо, що таке цитата та діалог, переглянувши відеоурок:
Домашнє завдання :
І-ІІ - Уважно перегляньте відеоуроки.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.304 305);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 306-309). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
Опрацювати теоретичний матеріал зі збірників ЗНО(ст.304 305);розв'язати тести зі збірників ЗНО (cт. 306-309). У збірниках позначаєте правильні відповіді, звіряєте їх.
Тема. Контрольна робота. Повторення вивченого(тестування)
Діти, цю контрольну роботу ви виконаєте у вигляді підсумкового тесту: "Підсумкове тестування"
27.05.20,28.05.20.
Узагальнення й систематизація вивченого
Пропоную пройти пробне тестування до ЗНО: №1 https://naurok.com.ua/test/start/512876;
Домашнє завдання: виконати пробні тестування ЗНО №1,2,3.
Немає коментарів:
Дописати коментар